Aleks Grozdanov

11Aleks Grozdanov

Środkowy

Wzrost
208 cm
Narodowość
🇧🇬 Bułgaria
Rok urodzenia
1998

Aleks Grozdanov

Aleks Grozdanov dziewczyna – życie prywatne siatkarza

Aleks Grozdanov to 28-letni bułgarski siatkarz grający na pozycji środkowego w LKPS Lublin. Pomimo zainteresowania publiczności jego życiem prywatnym, zawodnik nie udostępnia szczegółów dotyczących swojej relacji ani stanu cywilnego w dostępnych źródłach. Informacje na temat jego osobistego życia pozostają prywatne.

Zawodnik poza boiskiem

Aleks Grozdanov
Źródło: commons.wikimedia.org

Aleks Grozdanov, urodzony 28 marca 1998 roku bułgarski siatkarz grający na pozycji środkowego, utrzymuje swoją prywatność z dala od mediów sportowych, skupiając się przede wszystkim na karierze zawodniczej. Wysokość 208 centymetrów czyni go jednym z bardziej imponujących atletów na pozycji środka. Grozdanov jest aktywny w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza treści związane z siatkówką i treningami. Jego obecne związanie z LKPS Lublin pozwala mu rozwijać się w polskiej Ekstraklasie, podczas gdy poprzednie doświadczenie w klubach z Włoch i Belgii formowało jego umiejętności na europejskim poziomie. Oprócz zainteresowań sportowych utrzymuje kontakt ze społeczością siatkarską poprzez media społeczne.

Najczęstsze pytania

Kim jest Aleks Grozdanov i jakie są jego osiągnięcia?

Aleks Grozdanov to bułgarski siatkarz urodzony 28 marca 1998 roku, grający na pozycji środkowego. Mierzy 208 cm wzrostu i rozegrał karierę w wielu europejskich klubach. W 2025 roku otrzymał nagrodę Best Middle Blocker na Mistrzostwach Świata FIVB oraz został wyróżniony tą samą nagrodą w Polskim Pucharze 2025-26.

W jakim klubie obecnie gra Aleks Grozdanov?

Aleks Grozdanov gra w LKPS Lublin. Wcześniej reprezentował takie kluby jak Rana Verona, Vero Volley Monza, Consar Ravenna oraz Calzedonia Verona w swojej europejskiej karierze.

Jakie były początki kariery Aleks Grozdanov?

Grozdanov rozpoczął swoją karierę od gry w reprezentacjach juniorskich Bułgarii (U19 i U21) oraz zespołu krajowego. Jego pierwszym zagranicznym klubem był VC Greenyard Maaseik, któremu towarzyszył transfer do włoskiej ligi.

Jak wysoki jest Aleks Grozdanov i na jakiej pozycji gra?

Aleks Grozdanov mierzy 208 cm wysokości i gra na pozycji środkowego. Jego wzrost i umiejętności defensywne zostały docenione nagrodami dla najlepszego środkowego zawodnika.