Jackson Young

15Jackson Young

Przyjmujący

Wzrost
195 cm
Narodowość
🇨🇦 Kanada
Rok urodzenia
2001

Jackson Young · Kariera

Kariera Jackson Young – kanadyjski przyjmujący Altekmy SK

Rejestr sezonów

1 stagioni
Sezony: Jackson Young, od najnowszego
Sezon Serie Drużyna Nagrody MVP Najlepszy mecz
2025/2026 PlusLiga BOGDANKA LUK Lublin w trakcie

Jackson Young to 25-letni kanadyjski przyjmujący grający dla Altekmy SK w tureckiej SuperLidze. Urodzony 29 lipca 2001 roku, zawodnik o wzroście 195 cm przeszedł przez académie reprezentacyjne Kanady, grał w Niemczech i Polsce, zanim podpisał dwuletnią umowę z tureckimi Altekma.

Squadre per stagione
Squadre di Jackson Young per stagione
Drużyna Sezon
Altekma SK 2026/27
BOGDANKA LUK Lublin 2025/26
VfB Friedrichshafen 2023/24 - 2024/25
Canada Next Gen U23 2022/23
Nipissing Lakers 2019/20 - 2022/23
Team Canada U21 2021/22
Canada
Canada U23 2021/22
Canada U21

Young – przyjmujący reprezentanta Kanady

Jackson Young — Azione
Azione · The Globe · Public domain
Źródło: commons.wikimedia.org

Jackson Young to kanadyjski siatkarz grający na pozycji przyjmującego, urodzony 29 lipca 2001 roku. Zawodnik mierzy 195 cm wzrostu i występuje dla tureckiego Altekma SK w sezonie 2026/27, gdzie podpisał dwuletnią umowę. Young uchodzi za perspektywicznego zawodnika z europejskich lig, o czym świadczy jego przebieg przez niemieckiego VfB Friedrichshafen i polską BOGDANKA LUK Lublin. Zasadniczo znany jest z konsekwentnego rozwoju kariery na arenie międzynarodowej, począwszy od reprezentacji Kanady U23 i U21, aż po pełną reprezentację kraju.

Jackson Young w sezonie 2025/26 – BOGDANKA LUK Lublin

W sezonie 2025/2026 Jackson Young grał dla BOGDANKA LUK Lublin w polskiej PlusLidze. Kanadyjski przyjmujący numer 15 uczestniczył w rozgrywkach jednej z najsilniejszych lig europejskiego siatkarstwa. Sezon stanowił dla Young'a ważny etap doświadczenia w polskim systemie ligowym, gdzie rozwinął umiejętności w konkurencyjnym środowisku. Pobyt w Lublinie był częścią jego progresji karierowej na europejskim poziomie, po wcześniejszych doświadczeniach w niemieckiej Bundeslidze.

Najczęstsze pytania

Gdzie obecnie gra Jackson Young?

Jackson Young gra dla Altekma SK w tureckiej SuperLidze (Voleybol Efeler Ligi), podpisując dwuletnią umowę na sezony 2026/27 i 2027/28.

Jaki jest wzrost i osiągi skokowe Jackson Young?

Jackson Young ma 195 cm wzrostu. Jego zasięg w ataku wynosi 360 cm, a w bloku 332 cm, co wskazuje na imponujące możliwości atletyczne.

Ile lat ma Jackson Young i skąd pochodzi?

Jackson Young urodził się 29 lipca 2001 roku i ma 24 lata. Pochodzi z Kanady, reprezentując kraj na młodzieżowych poziomach.

Jaką pozycję gra Jackson Young?

Jackson Young gra na pozycji przyjmującego (outside hitter). Ta pozycja wymaga zarówno umiejętności ofensywnych, jak i defensywnych.